Šiandien, nė vienas, norintis statyti namą, negalėtų sakyti, jog nėra pasiūlos. Nuo reklamų gausybės ir pažadų galva sukasi. Kiekviena nauja statyba, tai kompromisų ieškojimas. Nuolatinės diskusijos tampa kasdienybe, lydinčia užsakovus, architektus ir rangovus nuo pirmosios projekto derinimo, konstrukcijos ir statybinių medžiagų parinkimo, iki smulkmeniškų apdailos detalių pritaikymo dienos. Klausimų kyla daug, o kiek pagrįstų atsakymų?
        Pradedant statyti namą svarbiausia pasirinkti tinkamas medžiagas tvirtoms sienoms. Tuomet išaiškėja, kokio storio pamatus kasti ir kiek papildomų išlaidų  skaičiuoti.

Silikatiniai blokeliai

Picture
 
       Akcinė bendrovė „Silikatas“ darbais įrodo pirkėjams, kad nuolat tobulina gaminių kokybę. To reikalauja laikas, žmonės ir ambicijos likti geriausiais. Tobulinant gaminius, laiko dvasią turi atitikti ir pavadinimas, todėl silikatiniai blokeliai nuo šių metų pradžios vadinami ARKO M, tai dviejų žodžių „architektūra“ ir „konstrukcija“ junginys pakeitęs ankstesnįjį, „Silka“M, pavadinimą.
        ARKO M blokeliai tvirti ir labai atsparūs gniuždymui, todėl ant jų galima be baimės dėti dideles perdangas ir sijas, tai svarbu įrengiant vitrinų langus, kabinant sunkius daiktus. Anot KTU Statybos–architektūros fakulteto docento Ž. Rudžionio „Daugelis lietuvių jaučiasi saugesni iš silikato statytuose namuose, nes kitos medžiagos yra trapesnės. O silikato namai jau įrodė, kad gali stovėti dešimtmečius“. Konstruktorius V. Rudys mano, kad: „Išmanančio statybų technologijas ir medžiagų rinką užsakovo pasirinkimas būna gana aiškus–pirmenybė teikiama silikatinėms medžiagoms arba keraminiams blokeliams. Įvairius taupumo eksperimentus su akyto betono blokeliais ryžtasi išmėginti individualių statybų šeimininkai tikėdamiesi, kad pastatų nereikės šiltinti. Gal ir nelabai korektiška tokius sprendimus kritikuoti, tačiau žmonės turėtų atsižvelgti į šių medžiagų eksploatavimo specifiką. Tinkamai nepasirūpinus apsauga nuo šalčio ir drėgmės nemalonūs siurprizai neišvengiami“.
         Naudojant silikatinius blokelius ir lyginant su tradicine statyba sutaupoma maždaug trečdalis laiko. Šiam teiginiui pritaria UAB „Skala“ generalinio direktoriaus pavaduotojas R. Maslauskas: „Viena svarbiausių statybos priežasčių–darbų greitis. Vienas blokelis atstoja kelias plytas, specialiu įrankiu jį patogu paimti ir padėti į reikiamą vietą. Taip pat nereikia mūryti vertikalių siūlių–sienos sujungiamos specialiais blokelių galuose esančiais grioveliais“. Architektas K. Sabaliauskas sako, kad: „Užsakovų prioritetus lemia natūralus noras statybos darbus baigti kiek įmanoma greičiau, o mūrijant iš silikatinių blokelių sienos visuomet kyla kaip ant mielių. Tarkim vasarą statybas ketinantis pradėti žmogus nori savo “tvirtovę” uždengti stogu iki rudens. Tai padaryti įmanoma tik naudojant akytbetonio ar silikato blokelius. Jei užsakovas pageidauja namo viduje suformuoti dideles erdves, minčių apie akyto betono konstrukciją rekomenduojama atsisakyti, nes jis gerokai minkštesnis ir reikalauja papildomo sienų sustiprinimo. Tai galima padaryti kombinuojant skirtingas medžiagas, tačiau taip gudraujant neišvengiamai didėja darbo, laiko ir pinigų sąnaudos“.
        Tikslūs blokelių dydžiai leidžia statyti itin lygias sienas, reikalaujančias daug mažiau pastangų vykdant apdailos darbus. Konstruktorius V. Rudys teigia, kad: „Silikato blokelių ARKO M itin tikslūs, todėl lengvai apdorojami, jų gera garso izoliacija. Blokai turį įlaidą ir iškyšą. Tai leidžia išvengti vertikalių siūlių, o horizontalių  siūlių storis siekia viso labo 2-3 milimetrus“.
       Specialistų skaičiavimu, įvertinant apšiltintos sienos su apdaila kainą, statyba iš ARKO M blokelių viena ekonomiškiausių. Vadovaujantis technologijomis pastatome lygią sieną, kad pradėjus apdailos darbus nereikia tinkuoti, užtenka tik nuglaistyti. Architektas K. Sabaliauskas samprotauja: „Medžiaga nėra pati pigiausia. Bet jei skaičiuosime apšiltintos sienos su apdaila kainą–tai silikatiniai blokeliai viena pigiausių statybinių medžiagų. Vardan ilgaamžės ir patvarios konstrukcijos išmintingiau atsisakyti pagundos sutaupyti keletą litų perkant pigesnius gaminius. Taigi, taupumo prasme, silikatiniai blokeliai yra neabejotini favoritai“.
        Visuomenei vis labiau rūpinantis aplinkosauga, žmonės domisi ir vertina statybinių medžiagų ekologiškumą. Silikatas įrodo, kad yra labai ekologiška medžiaga, nes 90% blokelių sudaro smėlis. Lyginant su kitomis tradicinėmis medžiagomis jų radiacinis fonas itin mažas. KTU Statybos–architektūros fakulteto docento Ž. Rudžionio teigimu: „Silikatinių blokelių duomenys garantuoja, kad namas stovės mažų mažiausiai 100 metų. Svarbu, kad silikatiniai blokai gaminami tik iš natūralių komponentų-smėlio, kalkių ir vandens. Toks mūras ne tik tvirtas,  bet ir pasižymi sveiku būsto mikroklimatu. Silikatiniai blokeliai-ekologiškai švarūs, juose nesikaupia drėgmė, ilgiau išlaikoma stabili temperatūra. Šias medžiagas renkasi geresnės gyvenimo kokybės siekiantys žmonės“.
        Visos medžiagos yra savaip geros ir tinkamos, jei statant laikomasi technologijų. Tačiau vienu klausimu specialistų nuomonės sutampa: silikatas-laiko patikrinta ir tvirta medžiaga atitinkanti laikmetį ir puoselėjanti statybos tradicijas.

Fibo blokeliai.

Picture
Fibo blokeliai pagaminti iš keramzito (pūsto molio granulių) ir cemento, nenaudojant jokių cheminių papildų ar priemaišų. Blokai formuojami pusiau sausuoju būdu vibropresuose, tiksliose metalinėse formose. Ši procedūra užtikrina masės vienalytiškumą ir eliminuoja jos išsisluoksniavimo galimybę. Gauta pilnavidurė kompozicinė medžiaga pasižymi mažu svoriu, didele nešančiąja galia, atsparumu šalčiui, puikiu sukibimu su tinku, maža vandens absorbacija, mažu kapiliariškumu, geromis terminėmis savybėmis. Nutinkavus blokelius, siena gerai izoliuoja garsą ir yra atspari ugniai. Gamykla turi ISO 9001:2000 sertifikatą, kuris užtikrina aukštą gaminių kokybę ir minimalius nuokrypius nuo deklaruojamų verčių. Fibo statybiniai blokeliai gali būti dviejų tipų: 3 arba 5 MPa (30 arba 50 kg/cm²) stiprumo gniuždant. Gaminamos produkcijos galima įsigyti daugumoje Lietuvos statybinių prekių parduotuvių.

PORŲ SISTEMA
Keramzito granulės vidinės poros sudaro 75% jos tūrio. Šios poros yra uždaros, todėl į save beveik neabsorbuoja vandens, blokelis nelinkęs kaupti drėgmės. Tarp keramzito granulių yra išsidėsčiusios stambiosios „išorinės” poros. Šios poros jungiasi tarpusavyje ir 3 MPa blokelyje sudaro 30% medžiagos tūrio. Ši sistema užtikrina viduje esančios drėgmės išleidimą į įšorę, patalpoje sukuriamas malonus mikroklimatas.

SIENŲ DRĖGMĖ
Dėl ypatingos Fibo blokelio porų struktūros mūras drėgmės kapiliariškai nesulaiko. Statybos metu į konstrukciją patekęs vanduo yra drenuojamas ir sienoje nesikaupia. Esant tokiai vidinei sistemai pastatas greitai džiūna, sienoms nebaisus nei lietus, nei šaltis. Nusistovėjęs 3 MPa Fibo blokelių sienos drėgmės kiekis, esant skirtingam santykiniam oro drėgnumui (RH) yra toks:

kai RH = 50%, Kw = 2% (svorio procentas),
kai RH = 90%, Kw = 7% (svorio procentas)

3 MPa Fibo blokelių:

Paprastai išorinių sienų konstrukcijų drėgmė yra apie 4%. Jei oras sausas, šis lygis pasiekiamas per 3-4 savaites nuo statybų pradžios.


ATSPARUMAS ŠALČIUI
Dėl aukščiau aprašytos Fibo blokelių porų sistemos, jie yra atsparūs šalčiui, todėl puikiai tinka ne tik Lietuvos, bet ir atšiauriam Skandinavijos klimatui. Keramzito mikroporos yra uždaros, vanduo į jas nepatenka, o stambiosios išorinės poros tarp granulių drenuoja vandenį ir niekada pilnai neužsipildo. Dėl to, net užšaldžius sumirkytą blokelį, susidaręs ledas turi vietos kur plėstis ir neardo medžiagos struktūros. Lietuvoje patvirtintais bandymais Fibo blokelių atsparumas šalčiui - 50 ciklų (F50). Ši charakteristika lenkia daugelį kitų blokelių ir leidžia Fibo produkciją transportuoti ar sandėliuoti be ypatingų sąlygų. Pradėtas namo sienas galima konservuoti žiemai nebijant, kad jos suirs.

ŠILUMINIS PLĖTIMASIS
Visos konstrukcinės medžiagos, kintant temperatūrai, daugiau ar mažiau keičia savo tūrį. Šis svyravimas apibūdinamas šiluminio plėtimosi koeficientu, kurio reikšmė Fibo blokeliui yra α = 0,008 mm/mK. Paėmus atskirą elementą, šis terminis judėjimas yra nepastebimas, tačiau dideliame sienos plote jis gali sukelti nepageidaujamas jėgas, dėl kurių atsiranda sienos skilimai. Kad sienos neskiltų, visas konstrukcines medžiagas patartina armuoti. Kaip armuoti Fibo blokelių sieną aprašyta skiltyje „Bendra informacija statytojui“. po visą sąramą, o apkrovos taškai perkelti kaip galima arčiau sąramos galų.

ATSPARUMAS UGNIAI
Kadangi keramzitas - aukštoje temperatūroje keptas molis, jis nebijo ugnies. Ši medžiaga, surišta cementu, gali būti naudojama priešgaisrinių sienelių statyboje. Atlikti gaisriniai bandymai rodo, kad dvipusio tinkavimo armuota 150 mm pločio Fibo siena atitinka REI 240 ugnies atsparumo klasės bei A1 medžiagų nedegumo grupės reikalavimus.

ŠILUMINĖS SAVYBĖS
Sienos šiluminės savybės priklauso nuo sienos drėgmės. Todėl būtina skirti laboratorines ir konstrukcines blokelio šilumos laidumo koeficiento lambda vertes. Jei medžiaga linkusi įgerti vandenį, ji sunkiai džiūna, pataisa dėl sienos drėgmės yra didelė. Tačiau Fibo blokelis puikiai džiūna, todėl ši vertė mažai kinta.

  BLOKELIS   3 Mpa 5 Mpa ŠIL. LAIDUMO KOEFICIENTAS λ10W/m2K 0,18 0,23 SIENOS DRĖGNUMAS % 4 4 PATAISA DĖL DRĖGNUMO, W/m2K 0,02 0,02 SIŪLĖS STORIS, mm 10 10 PATAISA DĖL SIŪLĖS, W/m2K 0,02 0,02 SIENOS ŠIL. LAIDUMO KOEFICIENTO λ PROJEKTINĖ VERTĖ W/m2K 0,22 0,27  

DEFORMACINĖS SAVYBĖS MŪRO TIPAS DEFORMACINIS MODULIS Ey, MPa Laikinasis Ey Pastovusis Ey FIBO BLOKELIAI 3000 750




GARSO IZOLIACINĖS SAVYBĖS
Fibo blokelių triukšmo absorbcijos koeficientas α = 0,4 visame garso dažnių diapazone. Norint įrengti gerai garsą izoliuojančią pertvarą, rekomenduojama naudoti 5 MPa blokelius. Tokioje pertvaroje tiek vertikalios, tiek horizontalios mūro siūlės turi būti pilnai užpildytos skiediniu, o siena turi būti tinkuojama iš abiejų pusių. Šioje sistemoje tinkas garsą izoliuos (nuo jo garsas “atsimuš”), o blokelis - izoliuos ir sugers. Lietuvos notifikuotoje laboratorijoje atlikti bandymai patvirtino, kad 20 cm pločio dvipusio tinkavimo 5 MPa Fibo blokelių siena turi 52 dB garso izoliaciją. SPSC yra patvirtinęs 58 dB atitvaros tarp butų iš Fibo blokelių akustinės sistemos techninį liudijimą
TL-01-028:2006, kuris tenkina garso klasę B pagal STR 2.01.07:2003.
Šią sistemą sudaro sekantys pagrindiniai elementai:


Fibo blokelių triukšmo absorbcijos koeficientas α = 0,4 visame garso dažnių diapazone. Norint įrengti gerai garsą izoliuojančią pertvarą, rekomenduojama naudoti 5 MPa blokelius. Tokioje pertvaroje tiek vertikalios, tiek horizontalios mūro siūlės turi būti pilnai užpildytos skiediniu, o siena turi būti tinkuojama iš abiejų pusių. Šioje sistemoje tinkas garsą izoliuos (nuo jo garsas “atsimuš”), o blokelis - izoliuos ir sugers. Lietuvos notifikuotoje laboratorijoje atlikti bandymai patvirtino, kad 20 cm pločio dvipusio tinkavimo 5 MPa Fibo blokelių siena turi garso izoliaciją. SPSC yra patvirtinęs atitvaros tarp butų iš Fibo blokelių akustinės sistemos techninį liudijimą , kuris tenkina garso klasę B pagal STR 2.01.07:2003.
Šią sistemą sudaro sekantys pagrindiniai elementai:

  • aptinkuotas Fibo 5 MPa 200 mm blokelis,
  • 5 cm akmens vatos plokštė,
  • GKP plokštė, pritvirtinta prie metalinio karkaso
Daugiau informacijos rasite  www.spsc.lt.

TOLERANCIJOS
Fibo blokeliai gaminami pagal tolerancijas, patvirtintas Lietuvos standartu LST EN771-3:2003+A1:2005 „Mūro gaminių techniniai reikalavimai. 3 dalis. Betoniniai mūro gaminiai (su tankiaisiais ir lengvaisiais užpildais)”. Galimi ilgio, pločio ir aukščio nukrypimai - iki 3 mm; nukrypimas nuo stataus kampo ir paviršiaus lygumo - iki 2 mm.
Dėl tikslių blokelių parametrų taupomos medžiagų sąnaudos tinkuojant. Fibo sienai jos 1,5-2 kartus mažesnės, lyginant su plytomis ar kai kuriais kitų gamintojų blokeliais.

TINKAVIMAS
Fibo blokelio faktūra yra grūdėta ir kibi. Kadangi šios medžiagos kapiliariniai reiškiniai yra minimalūs, siena nesugeria vandens iš tinko, jos nereikia papildomai gruntuoti. Ilgiau tinko masėje išlikęs vanduo leidžia pilnai susirišti cementui ir kalkėms, dėl to tinkas ypač gerai sukimba su mūro paviršiumi. Priklausomai nuo tinko rūšies, sukibimas su blokeliu pasiekia net iki 0,3 MPa stiprumą.

EKOLOGIŠKUMAS
Fibo gaminiai - tai cemento ir kepto molio kompozicinė medžiaga, plačiai naudojama Skandinavijos šalyse, kur ekologiškumo reikalavimai yra ypač aukšti. Blokelių gamyboje nenaudojami jokie cheminiai priedai ar kiti dirbtiniai papildai, jie neišskiria jokių dujų. Fibo sudėtyje esantis cementas suriša medžiagą ir suteikia jai stiprumo, o keptas molis sukuria
puikų mikroklimatą patalpos viduje.

Duju silikato blokeliai

Picture
Tobulėjančios silikatinių gaminių technologijos bei ES standartai Lietuvoje Šiuolaikinė statybinių medžiagų rinka plėtojama itin sparčiai. Naujosios visoje Europoje priimtos statybinių medžiagų normos bei įsiplieskęs statybų bumas lemia kokybiškesnių medžiagų bei racionalesnių sprendimų taikymą. Projektuojant pastatą, vis dažniau kyla klausimas, kokią konstrukciją pasirinkti, kad ši atitiktų moderniausius funkcionalumo bei estetikos reikalavimus. Statinio konstrukcijos kaina dažniausiai nedidelė, palyginti su išlaidomis, skiriamomis apdailai. Kaip teisingai pasirinkti konstrukciją ar apdailos medžiagas, siekiant išvengti rūpesčių bei nuostolių ateityje?

Ekologiška statybinė medžiaga Silikatinės statybinės medžiagos gaminamos iš kvarcinio smėlio, maltų technologinių kalkių ir vandens mišinio, kietinant hidroterminėmis sąlygomis ne mažesniame kaip 0,8 MPa slėgyje. Silikatinės plytos ir silikatiniai blokeliai „Siliblokas“ – viena iš tinkamiausių aplinkosaugos požiūriu, ekologiškai subalansuotų statybinių medžiagų. Silikatiniai gaminiai gaminami iš gamtinių žaliavų, kurios kietinamos tik 200 °C temperatūroje suspaustu vandens garu, todėl jų gamybai suvartojama nedaug energijos. Šilumą sulaikančios išorinės silikatinių plytų ir blokelių sienos jau po dvejų metų sutaupo daugiau pirminės energijos, negu kainuoja jų gamyba, įskaitant šilumos izoliaciją. Svarbu paminėti ir tai, kad statybinių medžiagų sudėtyje yra radioaktyviųjų elementų (kalio, radžio ir torio), todėl neatmetama prielaida, jog žmogų gali veikti jų spinduliavimas. Silikatiniai gaminiai pagal radioaktyvumo lygį higienos normų HN 85-1998 priskiriami pirmajai statybinių medžiagų ir statybinių gaminių klasei, nes neišskiria į aplinką jokių gyviems organizmams žalingų ar nuodingų medžiagų. Be to, silikatiniai gaminiai slopina iš išorės sklindantį radioaktyvų spinduliavimą.

Silikatiniai blokeliai − racionalus sprendimas Dėl aukšto silikatinių dirbinių atsparumo gniuždymui, esant net nedideliems tokio mūro konstrukciniams storiams, gali veikti pakankamai didelė apkrova, todėl silikatinius blokelius galima naudoti net daugiaaukščių pastatų laikančiosioms sienoms statyti. Pagal stiprį gniuždant silikatiniai blokeliai „Siliblokas“ gali siekti nuo 10 iki 17,5 Mpa. Naudojant mūrvines iš pilnavidurių poliamido elementų, galima pasiekti beveik tokį pat mūro traukimo apkrovai stiprį, kaip ir įprasto betono. Tai patys tvirčiausi tokio tipo gaminiai mūsų šalyje.

Atsparumas šalčiui bei šilumos laidumas Atsparumas šalčiui bei stipris gniuždant laikomi svarbiausiais silikatinių blokelių ilgaamžiškumo rodikliais. Bandymų metu nustatyta, kad vandens prisotinti silikatiniai blokeliai atlaiko ne mažiau kaip 35 šildymo ir šaldymo ciklus be jokių irimo požymių. Juos galima naudoti net kaip išorinį trisluoksnės išorės sienos konstrukcijos apdailos sluoksnį.

Šiuolaikiniai pastato šilumosaugos reikalavimai gali būti užtikrinti, jei sienos visuminė šiluminė varža R bus ne mažesnė kaip 3,3 m2K/W. Tai pasiekiama derinant dvisluoksnės arba trisluoksnės išorės sienos mūro konstrukciją su 10– 15 cm ar didesnio storio efektyvios šilumos izoliacijos sluoksniu. Dvisluoksnės atitvaros išorėje, ant priklijuotos prie mūro šilumą izoliuojančios medžiagos, papildomai montuojamas plonas apsauginis struktūrinio ar tradicinio tinko apdailos sluoksnis. Trijų sluoksnių sienoje šilumos izoliacija įrengiama tarp vidinėje pusėje esančio konstrukcinio silikatinių elementų mūro ir išorinio fasado mūro sluoksnių, sujungiamų lanksčiais ryšiais. Naudojant pluoštinę šilumą izoliuojančią vatą tarp šio ir išorinio mūro sluoksnių turi būti paliekamas ne mažesnis kaip 4 cm vėdinamas oro tarpas.

Komfortiškas mikroklimatas Silikatinių dirbinių savitumas priklauso nuo to, kad jų drėgmės laidumas tiesiogiai susijęs su santykine oro drėgme. Didėjant santykinei oro drėgmei, didėja ir šios medžiagos laidumas garams. Taigi atskirose patalpose padidėjus oro drėgmei, garas, skverbdamasis per laidžias vidaus sienas ir pertvaras, pamažu išlygina drėgmę aplinkinėse patalpose, todėl būste išlaikoma optimali, 60 proc., ir komfortą užtikrinanti santykinė vidaus oro drėgmė. Drėgmė reguliuojama ir per išorės sienas. Perteklinė drėgmė pasišalina per išorės atitvaras, sumažėja kondensacinės drėgmės atsiradimo tikimybė ant paviršių ir atitvaros viduje.

Atsparumas ugniai bei terminis akumuliavimas Sienos iš silikatinių gaminių išsiskiria palyginti gausiu susikristalizavusio vandens kiekiu, todėl gaisro atveju silikatiniuose dirbiniuose, prieš suyrant medžiagos struktūrai, išsilaisvina laisvasis ir surištasis kristalizuotas vanduo. Bandymų metu pastebėta, kad reikšmingesnis silikatinių medžiagų struktūros irimas gaisro metu prasideda tik nuo 600 °C šilumos, todėl silikatinių blokų mūras priskiriamas visiškai nedegioms A1 klasės medžiagoms. Silikatinių gaminių mūrui būdinga didelė šiluminė talpa C = 1,0 kJ/kgK, todėl tokio pastato atitvaros turi puikią šiluminę inerciją. Namo vidaus temperatūra išlieka stabili, net dažnai keičiantis lauko temperatūrai. Šaltuoju metų laiku vėdinama patalpa greitai neatšąla.

Efektyvi garso izoliacija Silikatinio blokelio garso izoliacija Rw, atsižvelgiant į blokelio storį ir masę, gali būti 50–56 dB. Ypatingesnėmis garso izoliacijos sąlygomis pertvaroms galima naudoti 2x15 cm (Rw − 67 dB) arba 2x12 cm (tarp jų – 5 cm akmens vatos sluoksnis) (Rw – 58 dB) mūro sluoksnio sprendimą. Pakankamą sienų tarp butų garso izoliavimo lygį (Rw − 55 dB) galima pasiekti ir mūrijant iš 24 cm pločio, 2 000 kg/m3 tankio silikatinių elementų. Garso izoliavimo rodikliai kyla, tinkuojant sienas storesniu medžiagos sluoksniu. Silikatinių blokelių garso izoliavimo tyrimai atlikti Termoizoliacijos institute, veikiančiame Lietuvoje.

Nauji apdailos plytų standartai Iki šiol fasado apdailai skirtos silikatinės plytos gamintos bei naudotos remiantis senosiomis, dar tarybiniais metais nustatytomis normomis, tačiau netrukus šių normų galiojimas bus nutrauktas ir įsigalios visoje Europos Sąjungoje taikomos normos.

Diegdama naujausias vokiškas apdailos plytų technologijas, UAB „Matuizų plytinė“ žengia pirmąjį žingsnį modernaus plytų gaminimo link ne tik mūsų, bet ir visose Baltijos šalyse. Naujosios plytos bus išskirtinių matmenų bei jų tikslumo, gamybos technologija bus puikiai organizuota, plytos išsiskirs ilgaamžišku mu, estetiška išvaizda ir patrauklia kaina.

Tašytų plytų paviršius įgeria daug daugiau vandens negu lygus įprastų plytų paviršius. Įdiegus naują plytų gamybos technologiją, skaldytos ir tašytos apdailos plytos dar gamybos metu bus padengiamos specialiais hidrofobiniais silikoniniais skysčiais, kad į vidų nesiskverbtų drėgmė ir purvas. Hidrofobiniais skysčiais impregnuotas mūras tampa mažiau laidus vandeniui, tačiau nepraranda unikalios galimybės „kvėpuoti“, todėl toks fasadas tarnauja daug ilgiau, apsaugo nuo išorinio vandens poveikio, nešvarumų, pelėsių, rūgščių ir druskų, taip pat nesamanoja. Impregnuoto paviršiaus ypatybės nekinta apie trisdešimt metų. Vandens įgėrimas impregnuotame sluoksnyje sumažėja >70 proc.

Nauju presu gaminamų plytų matmenys bus tikslesni nei pagamintųjų tarybinių laikų įranga. Iki šiol Lietuvoje pagal senus standartus gamintos 65 ir 88 cm aukščio plytos. Numatytas naujųjų apdailos plytų aukštis − 71 cm. Tai visoje Europoje priimtas apdailos plytos standartas. Tokios plytos privalumas – ji sutampa su kitais mūro (pastato) komponentais.